Zobacz relację z koncertu „Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską”

17 czerwca na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbył się koncert Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską, który był częścią programu Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022.

Koncert był podziękowaniem dla wolontariuszy, którzy codziennie zaangażowani są w pomoc potrzebującym, szczególnie tym, którzy zaangażowani są w akcję „Gdańsk Pomaga Ukrainie”. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie mieszkańcy Gdańska odpowiedzieli na potrzebę pomocy z wielkim zaangażowaniem. W punktach pomocy działało z nami prawie 3500 osób! Gdańszczanie udostępnili mieszkania, jeździli na granicę oraz organizowali zbiórki.

Koncert odbył się w ramach akcji Godzina dla Gdańska, kiedy to w jeden dzień w roku setki wolontariuszy podejmują działania na rzecz innych, wdrażając w życie jedną prostą ideę: każdy z nas może zrobić coś dobrego, dużego czy małego, co wpłynie pozytywnie na życie innych jak i zmieni otoczenie na lepsze.

Na scenie wystąpili Edzio, Igo oraz Kalush Orchestra, tegoroczni zwycięzcy konkursu Eurowizji. Udało się zgromadzić polską i ukraińską publiczność, co pokazuje, jak ważna jest integracja oraz wspólne świętowanie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu.

Fot. Jakub Strzelczyk

Dominik Paszliński/gdansk.pl