Co jeszcze w czerwcu w Europejskiej Stolicy Wolontariatu?

W czerwcu w Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022 wiele wydarzeń. Za nami Strefa Społeczna w ramach Święta Wolności i Praw Obywatelskich, gdzie spotkaliśmy się z mieszkańcami i mieszkankami Gdańska w Namiocie ESW

Otwarcie Strefy Społecznej, Święto Wolności i Praw Obywatelskich.

W strefie społecznej rozstrzygnięto również wyniki konkursu do Nagrody Bądkowskiego

 

Wręczenie nagrody im. Lecha Bądkowskiego. Święto Wolności i Praw Obywatelskich.

W czerwcu odbyły się również spotkanie integracyjne gdańskich organizacji pozarządowych, a także parada i piknik seniorów.

Spotkanie Integracyjne Gdańskich NGO.

 

17 czerwca to dzień Godziny dla Gdańska, której punktem kulminacyjnym będzie koncert Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską. Przypomnijmy, że Godzina dla Gdańska to inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, której zadaniem jest promowanie idei wolontariatu jako świadomej postawy społecznej.

Jednego dnia, w całym Gdańsku planujemy szereg inicjatyw społecznych i wolontariackich z korzyścią dla całej społeczności. Setki wolontariuszy podejmą działania na rzecz innych, wdrażając w życie jedną prostą ideę: każdy z nas może zrobić coś dobrego, dużego czy małego, co wpłynie pozytywnie na życie innych jak i zmieni otoczenie na lepsze. Akcja może trwać godzinę, cztery godziny a nawet 24 godziny! Najważniejsze by została zorganizowana 17 czerwca.

„Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską” to koncert organizowany przez Miasto Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Gdański Archipelag Kultury. Koncert odbędzie się 17 czerwca 2022r. o godz. 20:00 na Placu Zebrań Ludowych.

Na scenie wystąpi Edzio – raper, ceniony freestylowiec i obecnie jeden z popularniejszych tiktokerów z Pomorza; Igo, który znany jest z Clock Machine, duetu Bass Astral x Igo czy Męskiego Grania oraz tegoroczni zwycięzcy Eurowizji pochodzący z Ukrainy Kalush Orchestra.

W dniach 30 czerwca-2 lipca odbędzie się natomiast Forum Europejskiej Stolicy Wolontariatu.  W skład wydarzenia wchodzą trzy fora wolontariatu: Pomorskie Forum Wolontariatu, Forum Wolontariatu Senioralnego, Forum Wolontariatu Pracowniczego.

Celem wydarzenia jest szerzenie idei wolontariatu jako świadomej postawy społecznej, pokazanie różnorodności wolontariatu oraz jego międzypokoleniowego charakteru.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Miasto Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pomorską Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych oraz UP Foundation Fundację Inicjowania Rozwoju.

Bądźcie z nami przez cały miesiąc, bo przecież #BezNasNieDziała

 

zdjęcia: gdansk.pl; Jakub Strzelczyk