Razem tworzymy ESW

 

 

Wolontariat to niesamowicie ważny element rozwoju społeczności lokalnej. Każdego dnia dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, które aktywnie dbają o wspólne dobro, Gdańsk może się rozwijać w wielu dziedzinach. Wolontariat to postawa obywatelska, która uczy empatii, wartości i uważności na świat wokół nas. Pomagając innym, pomagamy również sobie. Wolontariat jest wartościowym działaniem, który należy wspierać i rozwijać, aby tworzyć lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Razem tworzymy wspólnotę. Wspieramy się codziennie, nie tylko od święta. Jesteśmy solidarni. Odpowiedzialnie zmieniamy świat wokół nas. Chcemy mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej społeczności. Bez nas nie działa!

Zaplanowanych zostało wiele przedsięwzięć w obszarze wolontariatu – 2022 będzie rokiem rozwoju wolontariatu w Gdańsku, ale to dopiero początek!

Ty możesz zostać częścią Europejskiej Stolicy Wolontariatu! Ty również możesz dołożyć swoją cegiełkę.

Jak to zrobić? Nic prostszego! Zobacz, jak możesz się zaangażować.

Nie jesteś jeszcze wolontariuszem? Chcesz działać? Chcesz zrobić coś dobrego? Chcesz zmieniać świat?

Dołącz do nas i współtwórz Europejską Stolicę Wolontariatu.

Z pomocą Regionalnego Centrum Wolontariatu zajdź ofertę odpowiednią dla Ciebie.

 

 

Możesz również skorzystać z oferty działań skierowanych do mieszkańców Miasta Gdańsk

Domy i kluby sąsiedzkie

Na terenie Gdańska znajduje się sieć domów i klubów sąsiedzkich. Są to miejsca otwarte na mieszkanki i mieszkańców, w których znajdziesz wiele możliwości spędzania wolnego czasu, integracji sąsiedzkiej i działań wolontaryjnych. Warto pamiętać, że domy sąsiedzkie to także miejsca, które są otwarte na inicjatywy innych.

Oferta domów i klubów sąsiedzkich

Gdańskie Fundusze

Masz pomysł na działanie, ale potrzebujesz środków, aby je sfinansować? Tutaj wychodzą naprzeciw Gdańskie Fundusze. O granty na działania społeczne można ubiegać się w funduszach: młodzieżowym, sąsiedzkim, senioralnym, sportowo-rekreacyjnym oraz debiutującymi w 2022 roku: Funduszu Tolerancji i Funduszu Ekologicznym. Wyjątkowo w bieżącym roku uruchomiony zostanie również Fundusz dedykowany Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Mało osób o tym wie, że o dofinansowanie inicjatyw z gdańskich funduszy mogą ubiegać się także osoby prywatne, tworzące grupy nieformalne (minimum 4 osoby), nieposiadające osobowości prawnej. Znajdź więc inicjatywę, do której chcesz dołączyć lub stwórz własną i działaj!

Oferta Gdańskich Funduszów