Wspieramy Ukrainę!

Jako Europejska Stolica Wolontariatu jesteśmy szczególnie zobowiązani do wspierania osób uciekających przed wojną. Od początku wybuchu wojny wolontariusze i społecznicy zaangażowani są w bieżącą pomoc, oferując schronienie, wsparcie oraz włączając się w zbiórki.

Pomoc, którą organizujemy, musi być długofalowa. Aktualne działania to dopiero pierwszy krok w organizacji wsparcia. Dlatego też cały czas zachęcamy do włączenia się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy.

Na stronie ukraina.gdanskpomaga.pl można zgłosić swoją ofertę pomocy, a także zgłosić się jako wolontariusz. Aktualnie w sztabie Centrum Gdańsk Pomaga Ukrainie potrzebne są osoby do pomocy w m.in.

  • Działaniach Centrum
  • Obsłudze infolinii
  • Tłumaczeniach
  • Wsparciu psychologicznym
  • Organizacji transportu

Pamiętajmy, że wsparcie potrzebne będzie przez długi okres czasu. Wolontariusze są potrzebni do różnych działań, w tym większym zakresie, im więcej osób potrzebujących pomocy pojawiać się w Gdańsku. Nastawiajmy się na pomoc długofalową.

Jeżeli chcesz zaangażować się w zbiórkę rzeczową, dołącz do istniejących zbiórek. Lista zweryfikowanych zbiórek wraz z listami potrzeb znajduje się na stronie ukraina.gdanskpomaga.pl 

Baza wiedzy „Jak pomagać mądrze” znajduje się na stronie gdansk.pl 

Dołączcie do pomocy Ukrainie! Bez nas nie działa!