Kolejna odsłona Wolontariat Gdańsk Coffee za nami! Tym razem nasz zespół odwiedził Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM. W piątek (4.11) w przerwach między zajęciami spotykaliśmy się z uczniami i przy aromacie „małej czarnej” odpowiadaliśmy na pytania dotyczące działań Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. 

Wolontariat Gdańsk Coffee to nie tylko miejsce z pyszną kawą i herbatą, ale przede wszystkim przestrzeń, w której dzielimy się informacjami o wolontariacie w Gdańsku. Przy aromacie ciepłych napojów, w miłej atmosferze spotykamy się z wszystkimi osobami, które chcą zaczerpnąć informacji o naszych działaniach. Odpowiadamy na pytania, udzielamy wskazówek i dzielimy się wiedzą! Nie inaczej było w Conradinum, w słoneczny piątek 4 listopada! W przerwach między zajęciami uczennice i uczniowie odwiedzali licznie nasze kawowo-herbaciane stoisko.

Dodatkowo Tomek i Szymon z naszego zespołu zorganizowali spotkanie dla kilku klas w auli Conradinum – panowie rozmawiali o samej idei wolontariatu, prezentowali również aktualne programy i oferty działań, w które warto się zaangażować. Jest w czym wybierać! Przypominamy adres, pod którym można sprawdzić ofertę Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku: https://wolontariatgdansk.pl/

Takie akcje tylko w Gdańsku – Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022! W nadchodzących tygodniach nasza kawowa załoga odwiedzi Uniwersytet Gdański oraz Politechnikę Gdańską. Śledźcie nasze profile w mediach społecznościowych, o datach będziemy informować na bieżąco!

Galeria zdjęć, fot. Antoni Janik (Samorząd CONRADINUM)