Odsłonięcie ekologicznego muralu
Ekomural zdobiący budynek Conradinum, fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl
W Europejskiej Stolicy Wolontariatu powitaliśmy kolejny ekomural! To efekt współpracy między Biurem Energetyki, Regionalnym Centrum Wolontariatu oraz Szkołą Okrętową i Techniczną Conradinum. Praca wykonana przez Good Looking Studio edukuje i redukuje – dzięki użyciu specjalnej antysmogowej farby, która pod wpływem promieniowania UV rozkłada zanieczyszczenia, eliminowane są szkodliwe tlenki azotu. 
W czwartek, 13.10 odbyło się odsłonięcie muralu, który ozdobił budynek Conradinum. W wydarzeniu wzięli udział Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Andrzej Butowski, dyrektor Szkół Okrętowych i Technicznych Conradinum, Mariusz Sadłowski, dyrektor Biura Energetyki oraz Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Praca jest efektem sierpniowych warsztatów z tworzenia muralu. W dniach 11-12 sierpnia nasi wolontariusze pod okiem artystki Iwony Zając stworzyli projekt, którego zadaniem było uświadomienie mieszkańcom Gdańska, jak cenne jest czyste powietrze.

Pytanie „Czym oddychasz?” wybrzmiewa szczególnie, biorąc pod uwagę coroczne raporty o zanieczyszczeniu powietrza w polskich miastach. Gdańscy Wolontariusze po raz kolejny podjęli ważny i aktualny temat. Odsłonięcie muralu na początku października, tuż na początku sezonu grzewczego, ma na celu uświadomienie mieszkańcom tego, że każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza w najbliższej okolicy. Zmiana dotychczasowych nawyków grzewczych zmieni radykalnie jakość życia lokalnej społeczności.

#BezNasNieDziała