Konferencja „Wolontariusze – obywatele budujący przyszłość Europy”. Posiedzenie EKES w Gdańsku!

W Europie co piąta osoba w wieku powyżej 16 lat zajmuje się wolontariatem. Jaka jest społeczna i gospodarcza rola wolontariuszy w naszych społeczeństwach? Jak w ciągu ostatnich 10 lat zmienił się wolontariat i jak prawdopodobnie będzie się rozwijać w przyszłości?

Grupa Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES) ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję pt. Wolontariusze – obywatele budujący przyszłość Europy, która odbędzie się 7 lipca 2022 r. w Gdańsku.

Jej celem będzie przeanalizowanie i potwierdzenie społecznego wkładu wolontariuszy oraz stworzenie platformy wymiany poglądów między różnymi zainteresowanymi stronami na szczeblu krajowym, europejskim i światowym. W konferencji udział weźmie około 200 uczestniczek i uczestników, w tym wolontariusze, naukowcy z tej dziedziny, przedstawiciele organów publicznych i najważniejszych organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających w tym zakresie. Wspólnie przeanalizują oni:

  • tendencje w rozwoju wolontariatu w Unii Europejskiej,
  • wsparcie organów publicznych dla organizacji i wolontariuszy,
  • nowe formy wolontariatu.

Konferencja odbędzie się w Gdańsku, Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022Będzie można wziąć w niej fizyczny udział w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (Pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, Polska), a także obejrzeć na żywo w internecie.

Konferencja odbędzie się w Gdańsku, Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022. Będzie ona miała format wyłącznie fizycznego posiedzenia w Europejskim Centrum Solidarnosci w Gdańsku (Pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, Polska).

Prosimy zapoznać się ze wstępnym programem.

Czy są Państwo zainteresowani? Udział fizyczny należy zgłosić do 1 lipca br. do godz. 12.00.

Formularz rejestracyjny

Należy pamiętać, że liczba miejsc w sali jest ograniczona. Dołożymy wszelkich starań, aby pomieścić wszystkich chętnych.

Wydarzenie wpisuje się w misję Grupy Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego do Gdańska i jest organizowane we współpracy z Europejskim Centrum Wolontariatu (CEV), miastem Gdańsk, Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zapewnione zostanie symultaniczne tłumaczenie ustne z angielskiego, francuskiego i polskiego oraz na te języki.

Więcej informacji o konferencji i o wcześniejszych pracach EKES-u na temat wolontariatu można znaleźć na regularnie aktualizowanej stronie internetowej wydarzenia. Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: VolunteersEvent@eesc.europa.eu

Jeśli pragną Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o działalności Grupy Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego, prosimy kliknąć tutaj.

Spotkajmy się 7 lipca – z niecierpliwością czekamy na Państwa udział i wkład!

Grupa Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego