V GDAŃSKA NAGRODA RÓWNOŚCI im. Pawła Adamowicza

Podczas Gali Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza honorowane są osoby, które w sposób szczególny działają na rzecz praw człowieka, krzewienia idei równości i różnorodności w Gdańsku. Tegoroczna gala odbędzie się 30 czerwca.

W czasie wydarzenia nastąpi ogłoszenie laureata lub laureatki Nagrody za działania w roku 2021. Wystąpi również Anna Dubrovina – utalentowana ukraińska artystka zespołu Galitsyna Art Group, która wykona pokaz malowania piaskiem i światłem, nawiązujący do ważnych wydarzeń dot. praw człowieka w 2021 roku. Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest przez Prezydenta Miasta Gdańska od 2017 roku.

Doceniane są działania nowatorskie pomysłów, śmiałe idee, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie równych szans, sprawiedliwości społecznej lub przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Nagrodzone mogą być także osoby, które dokonały bohaterskiego czynu w obronie praw człowieka, sprawiedliwości społecznej lub godności ludzkiej, z narażeniem własnego interesu, zdrowia lub życia.

Gala jest częścią programu Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022.

termin | 30 czerwca 2022, czwartek, godz. 18.00

miejsce | ECS, audytorium

wstęp | wolny

wstęp | obowiązuje rezerwacja → tutaj / liczba miejsc ograniczona