O wolontariacie przy lemoniadzie! Spotkanie z Szymonem Knitterem z RCW i integracja w Fundacji RC

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-integracyjne w naszym Domu Sąsiedzkim, które od niedawna pełni funkcję Lokalnego Centrum Wolontariatu we Wrzeszczu!
Wydarzenie odbędzie się 5 lipca o godz. 16:00, a naszym Gościem będzie Szymon Knitter z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (więcej informacji o Gościu znajdziesz poniżej).
Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani tematyką wolontariatu; poszukują dla siebie możliwości włączenia się w aktywność sąsiedzkość; chcą zaangażować się we wspólne działania. Czekamy również na osoby, które chcą dowiedzieć się, czym właściwie jest wolontariat i spędzić kreatywnie czas w pogodnej atmosferze.
Szymon opowie nam o wolontariacie i pokaże, że wolontariat ma bardzo różne oblicza i że każdy z nas, niezależnie od wieku, może w nim znaleźć coś dla siebie! Tym bardziej, że Gdańsk nosi w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu!
Szczególną uwagę poświęcimy wolontariatowi ekologicznemu, czyli działalności na rzecz środowiska, przyrody itp….
Na uczestników będzie czekał mały poczęstunek.
Po spotkaniu odbędzie się akcja integracyjna!
Zachęcamy do wspólnego przygotowania pysznej lemoniady (wg sekretnej receptury ;-)) z wykorzystaniem sadzonek (m.in. mięty i rozmarynu), które będzie można samodzielnie zasadzić w przygotowywanym wspólnie z Wami ogródku sąsiedzkim! Finałem wydarzenia będzie oczywiście wspólna konsumpcja w przyjaznej, pogodnej atmosferze, pełnej pomysłów na działania. Bo przecież…. #BezNasNieDziała!
WSTĘP WOLNY!

Data

lip 05 2022
Zakończone

Czas

16:00 - 18:00