Gdańsk. Z udziałem zastępczyni Prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Moniki Chabior, przeszła ulicami miasta Gdańska Parada Wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5.12 w Europejskiej Stolicy Wolontariatu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tradycyjna parada przeszła ulicami Gdańska. Ten wyjątkowy dzień to najlepsza okazja do tego, aby dostrzec i docenić działania setek osób niosących pomoc i poświęcających swój czas dla dobra drugiego człowieka. 

Po raz kolejny możemy stwierdzić z dumą – tradycji stało się zadość! W poniedziałek (5.12) Gdańska Parada Wolontariuszy przeszła ulicami naszego miasta, wieńcząc cały tydzień świętowania. Najlepsze życzenia dla wszystkich zaangażowanych w działania pomocowe na terenie Gdańska złożyli Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Barwny pochód wystartował o 12:00 spod fontanny Neptuna. Wielki finał pochodu zaplanowano pod napisem GDAŃSK na wyspie Ołowianka. Tam też odsłonięto figurkę „Wolusia”, kolejnego w mieście Lwa Heweliona.

Spotykamy się w ten wyjątkowy dzień, Dzień Wolontariusza, tutaj, pod napisem „Gdańsk”, któremu od dzisiaj towarzyszy rzeźba lwa mojego autorstwa. Tym razem jest to lew Wolontariusz z bardzo ważnym, dla nas, dla gdańszczan, gestem „victorii”. Można to też odczytać jako symbol zgłaszania się, pokazywania, że „to ja jestem ten pierwszy do pomocy w wolontariakcich działaniach”. Zapraszam serdecznie do odwiedzania lwa Wolusia na Wyspie Ołowianka!

— Mówi Tomasz Radziewicz, artysta, rzeźbiarz, autor „Lwa Wolontariusza”.

Zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z parady:

https://www.facebook.com/wolontariatgdansk/videos/3292554897740417 

Data

gru 05 2022
Zakończone

Czas

Wydarzenie całodniowe
Europejska Stolica Wolontariatu

Organizator

Europejska Stolica Wolontariatu