Europejska Stolica Wolontariatu w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji

Wrzesień w Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022 zapowiada się pracowicie. Nasze wydarzenia będą w tym roku częścią Gdańskiego Tygodnia Demokracji w dniach 12-18 września 2022 r.

Cykl rozpoczynamy 12 i 13 września konferencją Solidarni w Rozwoju-Aktywni na Rzecz Rozwoju, którą organizujemy wspólnie z Open Eyes Economy Summit, Europejskim Centrum Solidarności oraz Fundacją Batorego.

Celem kongresu jest wypracowanie rekomendacji na przyszłość, które mogą stać się podstawą do wprowadzenia zmian ustawowych, systemowych oraz społecznych, w tym zmian w obszarze uregulowań ustawowych i rozwiązań samorządowych. Podczas kongresu chcemy zapytać o kondycję społeczeństwa. Jest to jedno z podstawowych pytań o demokrację i uczestniczenie w niej, co uwypukla sytuacja kryzysu, stąd też powiązanie wydarzenia z Gdańskim Tygodniem Demokracji.

Kolejnym wydarzeniem powiązanym z Europejską Stolicą Wolontariatu będą warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego dla młodzieży. 

Gdański Tydzień Demokracji zakończymy odsłonięciem ekologicznego muralu, który powstanie w Gdańsku Wrzeszczu. Zaprojektują go mieszkańcy wspólnie z Iwoną Zając.

Bądźcie z nami, bo przecież Bez Nas Nie Działa!