O sobie mówią skromnie. „Robią to, co należy” – wbrew okolicznościom, na przekór wszystkiemu, często zaginając czasoprzestrzeń. W sobotę (3.12) w Stacji Orunia mieliśmy okazję podziękować najbardziej aktywnym osobom, włączającym się w działania pomocowe na terenie Gdańska. 

Przed Wami Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022. To dzięki ich postawie jeszcze bardziej uświadamiamy sobie ten prosty fakt – warto pomagać!

🥇 W kategorii „𝗪𝗼𝗹𝗼𝗻𝘁𝗮𝗿𝗶𝘂𝘀𝘇/𝗸𝗮 𝗥𝗼𝗸𝘂” przyznano dwie równorzędne nagrody – dla Anny Pszczolińskiej (radna dzielnicy Aniołki) i Krzysztofa Łęckiego (wieloletni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2022 r. mocno zaangażował się w pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną – Gdańsk Pomaga)
🏵 Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Kingi Żołądek (wolontariuszki Fundacji Fundacja Dr Clown Region Pomorze) i Andrzeja Bloka (honorowego dawcy krwi, promującego aktywnie krwiodawstwo w szkołach średnich).
🥇W kategorii „𝗞𝗼𝗼𝗿𝗱𝘆𝗻𝗮𝘁𝗼𝗿/𝗸𝗮 𝗥𝗼𝗸𝘂” zwyciężył Arkadiusz Kuźmiński (ratownik medyczny, pielęgniarz, a także strażak. Koordynator Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa ADIUTARE w Gdańsku).
🏵 Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Anny Bąk (wolontariuszka Związku Harcerstwa Polskiego).
🥇 W kategorii „𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗮𝘇𝗻𝗮 𝘄𝗼𝗹𝗼𝗻𝘁𝗮𝗿𝗶𝘂𝘀𝘇𝗼𝗺” zwyciężył Chorągiew Gdańska ZHP
🥇 W kategorii „𝗚𝗿𝘂𝗽𝗮 𝘄𝗼𝗹𝗼𝗻𝘁𝗮𝗿𝗶𝗮𝗰𝗸𝗮” pierwsze miejsce przyznano wolontariuszom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku,
🏵 Wyróżnienie powędrowało do Studencka Poradnia Prawna WPiA UG
🏅 𝗡𝗮𝗴𝗿𝗼𝗱𝗮 𝘀𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗻𝗮 trafiła do studenckiego koła SKN Pasjonaci Pediatrii Gumed
Razem z zespołem Karty Mieszkańca przygotowaliśmy również wyjątkową niespodziankę dla wszystkich wolontariuszy. W Gdańskiej Karcie Mieszkańca pojawił się nowy komponent, którego nie ma żadne inne miasto w Polsce! Pakiet wolontariusza jest już dostępny w aplikacji. Zachęcamy do działania, zbierania punktów zaangażowania i wymienia ich na cenne nagrody!
To były bez wątpienia wyjątkowe chwile – raz jeszcze dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, obecność i współtworzenie Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022!